AR szemüveg variációk 2022-re
2022-02-10Immerzív marketing az értékesítésben
2023-06-05Immerzív marketing a B2B szektor vállalati kommunikációjában
A B2B szektor sajátos igényekkel rendelkezik, ha marketingről van szó, hiszen más vállalkozóknak kell eladnunk magunkat. Az immerzív marketing költséghatékony és magas konverziós rátával rendelkezik, amit az edukációs és állami szektor tükrében láthatunk.
FIÉK - AR szelfi applikáció
Ügyféljellemzők:
A Bakonyerdő Zrt. amellett, hogy erdészetként tevékenykedik, több intézmény, étterem és központ tartozik hozzájuk. Az egyik ilyen az újonnan átadott Festetics Imre Élményközpont (FIÉK), amely látogatóközpontként funkcionál. A tematika a természet, a terület állat- és növényvilága, valamint a régió fontosabb történelmi eseményei. A szektor tehát állami, a terület pedig az edukáció, természeti és történelmi elemekkel.
Ügyféligény:
Az újonnan átadott látogatóközpont, amely egy vadfarmmal is bővült, nagy mérföldkő az erdészet működésében. A kihívásuk az volt, hogy a megnyitás idejére minél több emberhez elérjen a központ híre, az üzenete és a programok, amelyek bármely generáció számára szórakoztató élményt nyújtanak, illetve, hogy ez az élmény minél több látogatót vonzzon számukra.
AR Szelfi applikáció:
A terméket egy korábbi, szintén a Bakonyerdő Zrt.-nek készített fejlesztésünkből alakítottuk ki. A kiterjesztett valóság keretrendszer adott volt, illetve meghagytuk az Élményerdő AR applikációból azt a funkciót, hogy 3D-ben jelenít meg a környezetünkben erdei állatokat az új alkalmazás is. Emellett azonban két feature-rel kiegészítettük: a látogatóközpontban lévő természetfotók közül az egyiket parallax 3D-ben jeleníti meg, ha ráirányítjuk a telefon kameráját, illetve a szelfi funkció, amiről a nevét is kapta. A filterekhez hasonlóan az app erdei állatok képét helyezi az arcunkra, akik személyében ugyanúgy mosolyoghatunk és grimaszolhatunk. Az eredmény kifejezetten mókásnak bizonyult korosztálytól függetlenül. Emellett az appot a továbbiakban újabb szegmensekkel szeretnénk bővíteni, hogy a Bakonyerdő Zrt. számára egy állandó kommunikációs csatornát építsünk ki általa.
Festetics VR applikáció
Ügyféljellemzők:
A Festetics VR applikáció a Bakonyerdő Zrt.-vel való első együttműködésünk eredménye. A Festetics Imre Élményközpont egy része múzeumként is funkcionál, ahol meg lehet tekinteni a Festetics korabeli, azaz kései 18. és korai 19. századi használati eszközöket és az életmód jellegzetességei is bemutatásra kerülnek. Így ismét edukációs jelleget kellett ölteni a terméknek, a tematika azonban történelmi elemekre hagyatkozott.
Ügyféligény:
A Bakonyerdő Zrt. a megkereséskor is az immerzív technológiák felé szeretett volna mozdulni, de még semmilyen konkrét projekttervezet nem alakult ki. Az ötlethez ragaszkodva a virtuális valóság mellett döntöttük, amelyet a látogatóközpontban remekül ki lehet építeni: csendes környezet és elég hely egy állandó VR saroknak. A Bakonyerdő a VR által szeretett volna egy emlékezetes élményt adni a betévedő felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt, hiszen a hagyományos múzeumi séták már korántsem olyan hatásosak. Mindenhol be kell vonni a digitális újdonságokat, különben nem tudjuk majd lekötni a célközönséget.
Festetics VR applikáció:
Az volt az ötletünk, hogy a korabeli eszközöket és életmódot három szakmán keresztül mutatjuk be: kovács-,bognár- és szakácsmesterség. A VR szemüveget felvéve választhatunk, hogy lovat szeretnénk patkolni, kereket szeretnénk készíteni Festetics gróf birtokán, vagy pedig a konyhában tevékenykedve egy ízes kovászos kenyeret sütünk. Amellett, hogy minden folyamat szakmai precizitással lett lefejlesztve a VR térben, a mesebeli megjelenítést választottuk a legmegfelelőbbnek. Így egyszerre lett realisztikus és kreatív az eredmény. Mindhárom helyzetben mester, illetve főszakács adja ki az utasításokat, amelyekkel véghez vihetjük a fontos feladatot. Minden esetben Festetics grófot kell kisegítenünk a virtuális térben. Az applikáció egyik legfontosabb eredménye, amellett, hogy nagy sikert aratott a látogatók körében, népszerű a csoportos tárlatvezetések alkalmával, így egy konstans bevételi forrást is generál a látogatóközpontnak.
Múzeumi VR és AR applikáció
Ügyféljellemzők:
Ezen AR és VR applikáció esetében egy múzeum keresett meg bennünket. A szektor tehát közszféra, a tematika pedig edukációs jellegű maradt.
Ügyféligény:
A megkeresés lényege az volt, hogy a múzeum a VR térben is elérhetővé szerette volna tenni a kiállítási tárgyait. Az ötlet fantasztikus volt. Javasoltunk azonban egy kiegészítő fejlesztést is, amivel még inkább globalizálni tudnák a múzeumi élményeket és tudástárat: a kiindulópont a kiterjesztett valóság technológia, illetve annak az immerzív marketing területén betöltött potenciálja.
Múzeumi VR és AR applikáció:
A kész VR applikáció a 3D szkennerrel előzetesen, magas minőségben digitalizált műkincseket helyezi be egy virtuális múzeumba. VR látogatóként megfoghatjuk, forgathatjuk a tárgyakat, az egyik kezünkkel pedig zseblámpát is varázsolhatunk, így még részletesebben szemügyre vehetjük a kiállított ereklyéket.
Az AR applikáció ezzel szemben mindössze a telefonunkat igényli és a böngészőt, mivel webAR technológián alapszik. A megjelenő tartalom pedig a következőkből áll: Indonézia térképét láthatjuk 3D-ben, illetve egy földgömbön az ország pontos geográfiai helyzetét; a háttérben lévő ismertető tábla hasznos információkat tartalmaz a kultúráról, illetve design és hangulati elemként egy balinéz szobrot is megjelenik előttünk, aláfestésként pedig tradicionális zene szól. Az ismertető tábla megfordítható, ahova egy aktív linket is elhelyeztünk. A cél az volt, hogy a múzeumi tárlatvezetési élményt globalizálni tudjuk, és ez a fajta tanulás bárhol, bármikor és bárki számára elérhető legyen.
Ha szeretnéd megtudni, hogy a te projektedhez melyik immerzív technológia passzolna, vagy hogy hogyan építheted be a vállalati kommunikációdba az immerzív marketing fejlesztéseket, kattints az alábbi formra. Ne hezitálj, digitálj!