Kezdőoldal » Kiterjesztett valóság » AR szemüveg variációk 2022-re
A 2021-es év végére és a következő év elejére rengeteg technológiai újdonság érkezett az AR szemüvegek piacán. Mivel a kiterjesztett valóság (Augmented Reality) nem csak szoftveres megoldásként lett egyre népszerűbb, hanem a hozzá tartozó hardvereket is egyre több vállalkozás kezdte kifejleszteni, összeszedtük most a hat legérdekesebb és legjobb AR szemüveg opciót, amellyel előrukkoltak az IT innováció úttörő multijai.
Az Nreal Light habár korántsem olyan „normális” és kevésbé szokatlan megjelenésű, mint a Ray Ban Stories kreációja, azonban a tapasztalok alapján ugyanolyan kényelmes AR szemüveg. Egyelőre nem sok telefon kompatibilis a készülékkel, így a felhasználása nem túl egyszerű a nagyközönség számára. Maga a használat azonban elég látványos. Tulajdonképpen a telefonunk egyfajta laser pointerként funkcionál, és így tudunk navigálni az elénk vetített tartalmon belül.
Az Nreal Air kiterjesztett valóság szemüveg még nem jelent meg a fogyasztói piacon, de lényegesen más használatra tervezték, mint az Nreal Light headsetet. Főként műsorok streamelése és mobiljátékok a fő funkció, így ez viszont sokkal inkább alkalmasabb lesz az otthoni használatra.
A Snapchat AR szemüvegek valamelyest hasonlítanak designban a Ray Ban variációjára, de csak azért, mert viszonylag „normális” és felhasználóbarát megjelenést adtak nekik. A második AR szemüveg kiadáshoz képest ezek már jóval drágábbak, és sokkal műszakibb megjelenést kaptak. Az AR szemüvegek kaptak egy második kamerát, és tulajdonképpen a feltétel után olyan, mintha az egész világot egy Snapchat filteren keresztül szemlélhetnénk. Természetesen jó sok Snapchat filteren keresztül.
A Vuzix Blade AR szemüveg leginkább az ipari szektort célozza meg továbbra is, csakúgy, mint a Vuzix korábbi AR fejlesztései is. A használat közbeni élményt talán így lehetne leírni: mintha egy okosóránk lenne, csak közvetlen az arcunkon a szemünk előtt. Érzetre normális szemüvegként funkcionál, azonban a szemüveg szárai kissé vastagok, hiszen a touchpad részt ott építették ki.
A Vuzix Next Generation még nem érhető el a piacon, de amit tudunk róla röviden, az a következő: a fogyasztói szektorra lesz inkább tervezve a mikro-LED kijelzőmotoros kiterjesztett valóság szemüveg, habár valószínűleg mindezek ellenére nagyon drága lesz.
Habár az újabb kiadású Microsoft Hololens szemüveg korántsem olyan hétköznapi viselet, mint az előtte felsorolt másik 4 lehetőség, azonban sokkal több funkcióval rendelkezik náluk. A működése hasonló az ARCore-hoz vagy épp az Apple ARKit-hez. Itt már igazán megjelenik a kiterjesztett valóság, és rengeteg virtuális tartalmat vetít elénk a szemüveg az otthonunk kényelmében. Természetesen csak akkor, ha nem sajnáljuk rá a költségeket, hiszen ez a legdrágább az összes eszköz közül.
Ez az AR szemüveg jelenleg mobilhoz és PC-hez is kapcsolható, így sokoldalúbb a felhasználása, mint az előzőeknek. A design olyan, mintha gyakorlatilag két szemüveget tettek volna egymásra, a viselése azonban kényelmes. Leginkább vállalati felhasználásra alkalmas, a navigálása azonban szemmel is működik, hiszen például, ha kicsit tovább nézünk egy ikonra, akkor értelemszerűen megnyitásra kerül az alkalmazás.
Minden beérkezett érdeklődés kiemelten fontos számunkra,
ezért a lehető legrövidebb idő alatt reagálni fogunk.
Minden beérkezett érdeklődés kiemelten fontos számunkra,
ezért a lehető legrövidebb idő alatt reagálni fogunk.